Zaczynamy!

Witajcie!

Od pewnego czasu nosiliśmy się z zamiarem utworzenia takiego miejsca, które mogłoby być źródłem informacji na temat psychologii i psychoterapii, ale też miejscem, w którym my – jako psychologowie, moglibyśmy dzielić się naszymi refleksjami, spostrzeżeniami i doświadczeniami związanymi z wszechobecnością psychologii w życiu codziennym, kulturze, mediach. Z naszych dotychczasowych doświadczeń wynika, że ludzie poszukują wiedzy na temat siebie, powodów swoich odczuć, wyborów i często są zagubieni w tym, co się z nimi dzieje. Nie wiedzą jaką drogę wybrać, kogo słuchać: siebie czy różnych, często sprzecznych opinii innych osób.

Psychologia stała się bardzo popularna. Ludzie mają duża wiedzę na temat stresu, depresji, asertywności. Jednak wiedza nie idzie w parze z praktyką, ludzie wciąż niewiele wiedzą o samych sobie. Nie wiedzą jak radzić sobie ze stresem w swojej własnej pracy, w swoim życiu, nie wiedzą jak walczyć z przygnębieniem.  Z jednaj strony wiedzą czym jest asertywność, a z drugiej wciąż wpadają w pułapkę agresji lub zbytniej uległości. Wciąż jest za mało informacji i świadomości na temat tego co robić gdy cierpimy i co robić gdy cierpią nasi bliscy.

Mamy nadzieję, ze ten blog będzie miejscem połączenia wiedzy z praktycznymi wskazówkami jak z tej wiedzy korzystać. Chcemy w sposób uczciwy pisać o tym, co można, a czego nie można zrobić w kontekście trudności emocjonalnych oraz przedstawiać nasze stanowisko w obszarach problemowych.

Na blogu pewnie nie raz znajdą odzwierciedlenie także nasze zainteresowania z kręgu kultury i sztuki. Będziemy pisać o psychologicznych aspektach książek, filmów, zjawisk społecznych, które nas zatrzymują i intrygują.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s